İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

2018 KYK Öğrenim Kredisi Başvuruları Başladı!

Lisans ve Yüksek Lisans öğrencilerinin beklediği eğitim kredisi olan KYK Öğrenim Kredisi Başvuruları başladı. 21 Ekim tarihine kadar sürecek bu başvuru süreci 11 aşamalı olarak devam ediyor. Üniversite öğrencilerinin kyk bursuna, kyk kredisine başvuru yapabilmesi için şifresine ihtiyacı var.

KYK Öğrenim Kredisi nedir?

Yurt içinde ve yurt dışında yüksek öğrenim gören gençleri maddi yönden desteklemek, sosyal ve kültürel gelişimlerini basitleştirmek amacıyla devam ettikleri yüksek öğretim kurumlarının öğrenim süresince verilen, zorunlu hizmet yükümlülüğü olmayan borçtur.

KYK Öğrenim kredisi öncelikli başvurular

Önceliklere ait belgelerin asıllarının (Şehitliğe dair belge, Gaziliğe dair belge, Sağlık Kurulu Raporu, Milli Sporcu Belgesi, Terörle Mücadeleden Dolayı Köyleri Boşaltılanlara Ait Belge) Kasım 2018 tarihine kadar KYK‘ya gelmelidir.

İLGİLİ:  2019 15 tatil sömestr ne zaman?

KYK Öğrenim kredisi kaç tl?

Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın son kararıyla birlikte KYK öğrenim kredisi aylık 500TL olarak belirlenmiştir. Sene içinde öğrenim gördülüğü sürece verilir.

e-Devlet üzerinden olmasının sebebi KYK Öğrenim Kredisi Başvuruları, başkasının sizin adınıza kredi başvurusu yapmaması içindir. PTT şubelerinden e-Devlet şifrenizi alıp KYK Öğrenim Kredisi Başvurusu yapabilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir Cevap Yazın