İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

5 gün işe gelmeme yapan teşekkür belgesi alabilir mi?

Karne notlarını 18 Ocak cuma gününü beklemeden e-okul veli bilgilendirme sistemi antre ekranından görebilirsiniz.

e-okul.meb.gov.tr karne notları görme ve e-mektep karne bakma ekranı etkin edildi. Keza e-okul veli bilgilendirme sistemi takdir teşekkür hesaplama ekranıyla çocuklarınızın takdir mi teşekkür mü aldığını öğrenebilirsiniz.

2018-2019 eğitim yılı ilk dönemi 18 Ocak cuma günü sona eriyor. Milyonlarca öğrenci cuma günü karnelerini alacak. Oysa veliler 18 Ocak cuma gününü beklemeden çocuklarının karne notlarını e-okul veli bilgilendirme sistemi üzerinden öğrenebilirler. 

MEB e-okul veli bilgilendirme sistemi takdir teşekkür hesaplama ekranı da e-mektep.meb.gov.tr’de.

e MEKTEP NEDİR NASIL ÇALIŞIR: Bu sistem baştan sona veliler öğrenciler ile ilgili bir çok veriye ulaşabiliyor. Sınav notları işe gelmeme merkezi imtihan başarıları ve nakil işlemleri gibi şeyler e-Mektep Veli Bilgilendirme Sistemi 2019 ile yapılabilmekte. e-mektep ile bir öğrencinin okula kaydından mezuniyetine kadar olan bütün süreci içinde barındırır.

İLGİLİ:  YKS başvurusu 2019 ne süre TYT, AYT, YDT uygulama tarihleri

e-mektep ile veliler okul tarafından ya da öğretmenler kadar kendilerine yapılan duyurulara ulaşabilir, ders programları derslere giren öğretmenler gibi bilgilere ulaşabilir, sınav tarihleri öğrencinin yaptığı devamsızlıklar gibi şeyler öğrenilebilir.

E OKUL TAKDİR TEŞEKKÜR HESAPLAMA İŞLEMİNDE YENİ SİSTEM: Ulusal Eğitim Bakanlığı’nın eylül ayında yayımladığı mevzuat değişikliğine tarafından takdir teşekkür hesaplama işleminde devamsızlık boyutu yük kazanacak. Öğrencinin galibiyet puanı takdir ya da teşekkür belgesi almaya yeterli olsa da devamsızlığı 5 günden fazla olanlar bu belgeyi almaya hak kazanamayacak.

İşte, o mevzuat değişikliği bilgileri;

Okul öğrenci ödül ve disiplin kurulu, derslerdeki çaba ve başarılarıyla avantaj gösteren, özürsüz devamsızlık süresi 5 günü geçmeyen, tüm derslerden başarılı olan, dönem puanlarının ağırlıklı ortalaması 70,00 deri aşağı olmayan ve davranış puanı 100 olan öğrencilerden;

a) 70,00-84,99 arasındakileri teşekkür belgesi,

İLGİLİ:  Açık öğretim lise kayıtları yapma AÖL 2. dönem tescil yenileme

b) 85,00 ve daha yukarı olanları takdir belgesi,

c) Ortaöğrenim süresince asgari üç öğretim yılının bütün döneminde takdir belgesi alanları üstün galibiyet belgesi ile ödüllendirir.

10 JURNAL DEVAMSIZLIK DURUMUNDA AİLEYE YAZI GİDECEK: Yeni mevzuat değişikliğinde bulunan bir öteki husus ise 10 jurnal mazeretsiz işe gelmeme oldu. Değişikliğe tarafından 10 gün ve üstünde mazeretsiz devamsızlık ve toplamda 30 gün devamsızlığına sahip olan öğrenciler, başarısız sayılarak ailelerine bildirilecek.

E-MEKTEP VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ 2019 ANTRE YAPMA
Hoca ve idareciler E-Okul yönetim veri sistemi ile öğrencilerin ve okul bilgilerinin çok daha etkili ve merkezi bir sistemde yönetimi, girişi ve düzenlemesi gibi işlemleri daha pratik şekilde gerçekleştirebilmeleri sağlanırken E-Okul veli bilgilendirme sistemi ise çocuğunuz ile ilgili olan güncel eğitim bilgilerine pratik şekilde ulaşabilmenize asistan oluyor. E-Okul yönetim bilgi sistemi ile hoca ve idareciler tarafından okul ve öğrenci bilgilerinin merkezi bir sistem içerisinde hatasız ve güncel olarak düzenlenebilmesine tezgâhtar oluyor. Dijital ortamda Ulusal Eğitim Bakanlığı göre başlatılan E-Mektep yönetim data sistemi girişi, internet dünyasında bulunan E-Mektep internet sayfasında hoca ve yönetici giriş bölümünden yapılabiliyor.

İLGİLİ:  Kilis'te bin 500 şahsiyet iş için 11 bin 482 müracaat etti

E-Mektep idare data sistemi girişi işlemleri öğretmen ve idarecilere Milli Eğitim Bakanlığı kadar verilen ‘kullanıcı adı’ ve ‘şifre’ bilgilerini girerek yapılabiliyor. Öğretmen ve idareciler E-Mektep yönetim veri sistemi ile birlikte idareciler okula dair öğrenci dosyası girişi, düzenlemesi ve güncellemesi, öğrenci fotoğraf girişi ve güncellemesi, nakil kaydı işlemleri, kayıt işlemleri, gelişim raporları, haftalık ders programı hazırlığı ve derslere giren öğretmen bilgisi gibi işlemler gerçekleştiriliyor. E-Okul yönetim veri sistemi içerisinde öğretmenler ise öğrencilerin anekdot bilgisi, işe gelmeme bilgisi, karne bilgisi, gelişim raporları ve performans notları gibi işlemleri gerçekleştirebiliyor

İlk yorum yapan siz olun

Bir Cevap Yazın