İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

75.00 karne ortalaması ile teşekkür belgesi alınır mı?

Karne notlarını 18 Ocak cuma gününü beklemeden e-okul veli bilgilendirme sistemi giriş ekranından görebilirsiniz. e-mektep.meb.gov.tr karne notları görme ve e-mektep karne bakma ekranı faal edildi. Keza e-mektep veli bilgilendirme sistemi takdir teşekkür hesaplama ekranıyla çocuklarınızın takdir mi teşekkür mü aldığını öğrenebilirsiniz.

2018-2019 eğitim yılı ilk dönemi 18 Ocak cuma günü sona eriyor. Milyonlarca öğrenci cuma günü karnelerini alacak. Ama veliler 18 Ocak cuma gününü beklemeden çocuklarının karne notlarını e-okul veli bilgilendirme sistemi üzerinden öğrenebilirler. 

PUAN DEĞERLERİ VE DERECELERİ
Öğrencilerin derslerde göstermiş oldukları performans sonucunda alacakları notlar ve bu notlara karşılık gelen dereceler şu şekildedir;
85,00 – 100 puan aralığında olanlar pekiyi,
70,00 – 84,99 puan aralığında olanlar iyi,
60,00 – 69,99 puan aralığında olanlar orta,
50,00 – 59,99 puan aralığında olanlar geçer,
0 – 49,99 puan aralığında olanlar geçmez olarak kabul edilir.

e OKUL NEDİR NASIL ÇALIŞIR: Bu sistem baştan sona veliler öğrenciler ile ilgili bir çok veriye ulaşabiliyor. Sınav notları işe gelmeme merkezi sınav başarıları ve nakil işlemleri gibi şeyler e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi 2019 ile yapılabilmekte. e-mektep ile bir öğrencinin okula kaydından mezuniyetine kadar olan tüm süreci içinde barındırır.

İLGİLİ:  BİLFEN kimin sahibi Osman Öztürk kimdir oğlu Fatih Öztürk ile...

e-mektep ile veliler okul tarafından ya da öğretmenler tarafından kendilerine yapılan duyurulara ulaşabilir, ders programları derslere giren öğretmenler gibi bilgilere ulaşabilir, sınav tarihleri öğrencinin yaptığı devamsızlıklar gibi şeyler öğrenilebilir.

E MEKTEP TAKDİR TEŞEKKÜR HESAPLAMA İŞLEMİNDE YENİ SİSTEM: Ulusal Eğitim Bakanlığı’nın eylül ayında yayımladığı yönetmelik değişikliğine kadar takdir teşekkür hesaplama işleminde işe gelmeme boyutu siklet kazanacak. Öğrencinin başarı puanı takdir ya da teşekkür belgesi almaya tatmin edici olsa da devamsızlığı 5 günden artı olanlar bu belgeyi almaya adalet kazanamayacak.

İşte, o mevzuat değişikliği bilgileri;

Okul öğrenci ödül ve disiplin kurulu, derslerdeki gayret ve başarılarıyla fayda belirten, özürsüz devamsızlık süresi 5 günü geçmeyen, bütün derslerden başarılı olan, dönem puanlarının ağırlıklı ortalaması 70,00 ten aşağıda olmayan ve tavır puanı 100 olan öğrencilerden;

İLGİLİ:  ÖSYM'den e-YDS adaylarına 'saat' uyarısı!

a) 70,00-84,99 arasındakileri teşekkür belgesi,

b) 85,00 ve daha yukarı olanları takdir belgesi,

c) Ortaöğrenim süresince asgari üç öğretim yılının bütün döneminde takdir belgesi alanları üstün başarı belgesi ile ödüllendirir.

10 GÜNLÜK DEVAMSIZLIK DURUMUNDA AİLEYE YAZI GİDECEK: Yeni yönetmelik değişikliğinde yer alan bir diğer husus ise 10 jurnal mazeretsiz devamsızlık oldu. Değişikliğe kadar 10 gün ve üzerinde mazeretsiz devamsızlık ve toplamda 30 gün devamsızlığına sahip olan öğrenciler, başarısız sayılarak ailelerine bildirilecek.

E-MEKTEP VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ 2019 ANTRE YAPMA
Öğretmen ve idareciler E-Okul yönetim bilgi sistemi ile öğrencilerin ve mektep bilgilerinin çok daha etkin ve merkezi bir sistemde yönetimi, girişi ve düzenlemesi gibi işlemleri daha pratik şekilde gerçekleştirebilmeleri sağlanırken E-Mektep veli bilgilendirme sistemi ise çocuğunuz ile ilgili olan aktüel eğitim bilgilerine pratik şekilde ulaşabilmenize tezgâhtar oluyor. E-Mektep idare data sistemi ile hoca ve idareciler kadar okul ve öğrenci bilgilerinin merkezi bir sistem içerisinde kusursuz ve güncel olarak düzenlenebilmesine yardımcı oluyor. Dijital ortamda Milli Eğitim Bakanlığı göre başlatılan E-Mektep yönetim veri sistemi girişi, internet dünyasında bulunan E-Mektep internet sayfasında hoca ve yönetici giriş bölümünden yapılabiliyor.

İLGİLİ:  YÖKDİL sınavı ne süre 2019 başvurusu tarihi netleşti

E-Mektep idare bilgi sistemi girişi işlemleri hoca ve idarecilere Ulusal Eğitim Bakanlığı göre bahşedilen ‘kullanıcı adı’ ve ‘şifre’ bilgilerini girerek yapılabiliyor. Hoca ve idareciler E-Okul yönetim veri sistemi ile birlikte idareciler okula dair öğrenci dosyası girişi, düzenlemesi ve güncellemesi, öğrenci resim girişi ve güncellemesi, nakil kaydı işlemleri, tescil işlemleri, gelişim raporları, haftalık ders programı hazırlığı ve derslere giren öğretmen bilgisi gibi işlemler gerçekleştiriliyor. E-Okul idare data sistemi içerisinde öğretmenler ise öğrencilerin anekdot bilgisi, devamsızlık bilgisi, karne bilgisi, gelişim raporları ve performans notları gibi işlemleri gerçekleştirebiliyor

İlk yorum yapan siz olun

Bir Cevap Yazın