İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Artvin Çoruh Üniversitesi Nasıl, Artvin’de Okunur mu?

Artvin Çoruh Üniversitesi hakkında pek çok yazı bulunmakta demek isterdim ancak çok az yazı ve şehir hakkında pek bilgi bulunmamakta. Bu nedenden dolayı Artvin ve Artvin Çoruh Üniversitesi hakkında bir makale yazmaya ve bu bilgileri açık ve anlaşılır şekilde sizlere aşağıda sunduk.

  Öncelikle doğa ve yeşili seven öğrencilerin tercihlerinin birinci sırasında olması gereken üniversite diyebiliriz ancak üniversite tercih ederken tek sebebi etken olarak almayın ve şehiri tümünden ele alın. Yeşil ve doğa konusunda harika olan bu şehir yaşam konusunda aynı cömertliği göstermiyor. Özellikle öğrenciler için yaşam pahalı diyebiliriz. Ev kiraları ve diğer harcamalar genellikle diğer şehirlere göre biraz daha tuzlu diyebiliriz. Ancak her şehirde olduğu gibi bu şehirde de uygun fiyata daire bulabilirsiniz. Şehir dik yamaca kurulduğu için ulaşım konusunda başlarda zorlanabilirsiniz.

 Artvin Çoruh Üniversitesi  hakkında bilgi verecek olursak, öğrencilerin genel incelemelerine baz alırsak genelde yatay geçiş için kullanılan ve pek tutunamayanların olduğu üniversite diyebiliriz. Ancak hiçbir üniversite için herhangi bir kötüleme söz konusu değildir. Özellikle öğrencilerin düşüncelerine göre hocaları gayet iletişime açık ve anlayışlı. Yani eğer Artvin Çoruh Üniversitesine gidecek olursanız hocalardan yana hiçbir sorun yaşamayacaksınız.

  Üniversitede sosyal aktiviteler kısıtlı olmasına rağmen okul içerisinde birçok kulüp mevcuttur. Gezi konusunda gidilecek pek çok yer var ancak dağcılık kulübü ile giderseniz sizin avantajınıza olur.

Artvin Çoruh Üniversitesi Yurtları

İLGİLİ:  Bayburt Üniversitesi Nasıl, Bayburt’ta Okunur mu?

  Üniversite çevresinde apartlar yer almaktadır. Üniversite çevresinde apartlar dışında Artvin’de Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun  yurtları mevcuttur. Erkekler için yurt şartları söylenene göre biraz daha sıkıntılı olmakla birlikte pek rahat edemeyecektir. Ancak bazı yurtları gayet güzel 3 kişiliktir.

 Artvin Çoruh Üniversitesi’ne gittiğinizde sizlerle çok fazla ilgilenecekler, yani üniversite öğrencilere çok fazla değer veriyor. Bu konuda kendini ön plana çıkartmaktadır. Üniversitede okuyan öğrenciler şehirde pek çok spor faaliyetinden ücretsiz faydalanabilir. (Halı saha, masa tenisi, basketbol vb.) Özellikle kütüphanesi Türkiye’de tek diyebiliriz. İnternetten araştırıp ne demek istediğimi anlamaya çalışabilirsiniz.

 

  Üniversite ve şehir konusunda anlatılacak pek çok şey var ancak her üniversitede aynı muhabbetler olduğundan dolayı çok fazla detaya inmeye gerek yok. Tercih listesine yazdıysan eğer kampüsünün yerini iyice öğrendikten sonra araştırma yapmaya özen göstermelisin. Her yer Hopa değil unutma. Ayrıca üniversite konusunda güzel şehirlerden birisidir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir Cevap Yazın