İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

BİLFEN kimin sahibi Osman Öztürk kimdir oğlu Fatih Öztürk ile…

Türkiye’deki kolej ve üniversite sınavlarında galibiyet sıralamasında ilk sırada bulunan BİLFEN okullarının sahibinin ismi Osman Öztürk’tür. Hemen Bilfen’in başında idare heyeti başkan vekili olarak Fatih Öztürk yer alıyor.

Bilfen 1988 yılında kuruldu. 1972 yılında İstanbul Ortaköy’de Turizm Otelcilik Iş Lisesi’ni devralınca özel okul sektörüne giren Osman Öztürk, 1987 yılında Türkiye’de ilk özel fen lisesi olan Üsküdar Fen Lisesi’ni açtı.

Osman Öztürk, Bilfen adının bir marka olarak kullanıldığı ilk girişimi olan Özel Bilfen Lisesi ve Ortaokulu’nu 1988-1989 eğitim döneminde hizmete açtı. Anında bir sene daha sonra ise Özel Bilfen İlkokulu ve Kreş eğitime başladı. Faaliyete geçtiği ilk sene, anaokulunun 26, ilkokulun 45, lisesinde ise sadece 17 öğrenci vardı. Derhal ise BİLFEN’de 20 bine yakın öğrenci bulunuyor.  6 bine yakın çalışanı olan BİLFEN’in 15 Lise, 17 İlkokul, 15 Ortaokul ve 30 Kreş bulunuyor.

İLGİLİ:  Takdir teşekkür alma hesabı e mektep nasıl yapılır VBS girişi-2019

BİLFEN’in sahibi Osman Öztürk İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü mezunu.

Fatih Öztürk kimdir? : Osman Öztürk’ün oğlu Fatih Öztürk, Bilfen Okulları’nın ikinci kuşak yöneticisi. Fatih Öztürk, “En başarılı okullardan biriyiz. Bizi yukarıya taşıyan en manâlı öğe öğretmendir. Çünkü, okulu okul yapan öğretmendir” diyor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir Cevap Yazın