İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

E mektep karne bakma nasıl olur TC ile karne notu sorgulaması

Karne notlarını 18 Ocak cuma gününü beklemeden e-mektep veli bilgilendirme sistemi giriş ekranından görebilirsiniz. e-mektep.meb.gov.tr karne notları görme ve e-mektep karne bakma ekranı etkin edildi. Keza e-mektep veli bilgilendirme sistemi takdir teşekkür hesaplama ekranıyla çocuklarınızın takdir mi teşekkür mü aldığını öğrenebilirsiniz.

2018-2019 eğitim yılı ilk dönemi 18 Ocak cuma günü sona eriyor. Milyonlarca öğrenci cuma günü karnelerini alacak. Ancak veliler 18 Ocak cuma gününü beklemeden çocuklarının karne notlarını e-mektep veli bilgilendirme sistemi üzerinden öğrenebilirler. 

MEB e-mektep veli bilgilendirme sistemi takdir teşekkür hesaplama ekranı da e-mektep.meb.gov.tr’de.

e MEKTEP NEDİR NASIL ÇALIŞIR: Bu sistem sayesinde veliler öğrenciler ile ilgili bir çok veriye ulaşabiliyor. Sınav notları devamsızlık merkezi sınav başarıları ve nakil işlemleri gibi şeyler e-Mektep Veli Bilgilendirme Sistemi 2019 ile yapılabilmekte. e-okul ile bir öğrencinin okula kaydından mezuniyetine kadar olan tüm süreci içinde barındırır.

İLGİLİ:  80 şahsın alınacağı geçici işe 1560 müracaat

e-okul ile veliler mektep kadar ya da öğretmenler göre kendilerine yapılan duyurulara ulaşabilir, ders programları derslere giren öğretmenler gibi bilgilere ulaşabilir, imtihan tarihleri öğrencinin yaptığı devamsızlıklar gibi şeyler öğrenilebilir.

E MEKTEP TAKDİR TEŞEKKÜR HESAPLAMA İŞLEMİNDE YENİ SİSTEM: Milli Eğitim Bakanlığı’nın eylül ayında yayımladığı yönetmelik değişikliğine göre takdir teşekkür hesaplama işleminde işe gelmeme boyutu önem kazanacak. Öğrencinin galibiyet puanı takdir ya da teşekkür belgesi almaya yeterli olsa da devamsızlığı 5 günden artı olanlar bu belgeyi almaya yargı kazanamayacak.

İşte, o mevzuat değişikliği bilgileri;

Okul öğrenci ödül ve disiplin kurulu, derslerdeki çaba ve başarılarıyla avantaj gösteren, özürsüz işe gelmeme süresi 5 günü geçmeyen, bütün derslerden başarılı olan, dönem puanlarının ağırlıklı ortalaması 70,00 cilt aşağıda olmayan ve tavır puanı 100 olan öğrencilerden;

a) 70,00-84,99 arasındakileri teşekkür belgesi,

İLGİLİ:  YKS Tercih Sonuçları Açıklandı!

b) 85,00 ve daha yukarı olanları takdir belgesi,

c) Ortaöğrenim süresince asgari üç öğretim yılının bütün döneminde takdir belgesi alanları üstün başarı belgesi ile ödüllendirir.

10 JURNAL DEVAMSIZLIK DURUMUNDA AİLEYE YAZI GİDECEK: Yeni mevzuat değişikliğinde yer alan bir öteki husus ise 10 jurnal mazeretsiz devamsızlık oldu. Değişikliğe kadar 10 gün ve üzerinde mazeretsiz devamsızlık ve toplamda 30 gün devamsızlığına sahip olan öğrenciler, başarısız sayılarak ailelerine bildirilecek.

E-MEKTEP VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ 2019 ANTRE YAPMA
Öğretmen ve idareciler E-Mektep idare data sistemi ile öğrencilerin ve mektep bilgilerinin çok daha etkili ve merkezi bir sistemde yönetimi, girişi ve düzenlemesi gibi işlemleri daha pratik şekilde gerçekleştirebilmeleri sağlanırken E-Okul veli bilgilendirme sistemi ise çocuğunuz ile ilgili olan aktüel eğitim bilgilerine pratik şekilde ulaşabilmenize tezgâhtar oluyor. E-Mektep idare bilgi sistemi ile hoca ve idareciler göre mektep ve öğrenci bilgilerinin merkezi bir sistem içerisinde hatasız ve güncel olarak düzenlenebilmesine muavin oluyor. Dijital ortamda Milli Eğitim Bakanlığı göre başlatılan E-Okul idare bilgi sistemi girişi, internet dünyasında bulunan E-Okul internet sayfasında öğretmen ve idareci giriş bölümünden yapılabiliyor.

İLGİLİ:  ÖSYM'den e-YDS adaylarına 'saat' uyarısı!

E-Okul yönetim data sistemi girişi işlemleri öğretmen ve idarecilere Ulusal Eğitim Bakanlığı göre bahşedilen ‘kullanıcı adı’ ve ‘şifre’ bilgilerini girerek yapılabiliyor. Hoca ve idareciler E-Okul idare data sistemi ile birlikte idareciler okula dair öğrenci dosyası girişi, düzenlemesi ve güncellemesi, öğrenci fotoğraf girişi ve güncellemesi, nakil kaydı işlemleri, tescil işlemleri, gelişim raporları, haftalık ders programı hazırlığı ve derslere giren öğretmen bilgisi gibi işlemler gerçekleştiriliyor. E-Mektep idare bilgi sistemi içerisinde öğretmenler ise öğrencilerin not bilgisi, işe gelmeme bilgisi, karne bilgisi, gelişim raporları ve performans notları gibi işlemleri gerçekleştirebiliyor

İlk yorum yapan siz olun

Bir Cevap Yazın