İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Egemen ve savcı adaylığı imtihanı yanıt kağıtları ulaşıma açıldı

ÖSYM, adli ve yönetimsel yargı egemen ve savcı adaylığı imtihanı yanıt kağıtlarını ulaşıma açtı.

2018-Adalet Bakanlığı İmtihanlarının Adli Yargı/Yönetimsel Yargı/Adli Yargı-Avukat Yanıt Kağıtları ve Aday Yanıtları Ulaşıma Açıldı

29 Aralık 2018 tarihinde uygulanan 2018-Adalet Bakanlığı İmtihanlarının Adli Yargı/Yönetimsel Yargı/Adli Yargı-Avukat adaylarının yanıt kağıtlarının görüntüleri ve yanıt kağıtlarına yapmış oldukları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması neticeyi elde edilen aday yanıtları ve suallerin doğru yanıtları, imtihana giren adayların suallere verdikleri cevaplarını ve değerlendirme neticelerini araştırabilmeleri emeliyle ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden 22 Ocak 2019 tarihinde saat 11.15’ten itibaren 10 gün vakitle ulaşıma açılacaktır.

İLGİLİ:  EKPSS yerleştirme sonuçları açıklandı!

Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresine T.C. Kimlik Numaraları ve parolaları ile giriş yaptıktan sonra alakalı imtihanı ve “Yanıt Kağıdı Görüntüleme” ekranını seçerek imtihanda kullandıkları yanıt kağıdı görüntüsünü, yanıt kağıdına yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması neticeyi elde edilen aday yanıtlarını ve suallerin doğru yanıtlarını görebileceklerdir. Ayrıca adaylar, aday yanıtlarının ve yanıt anahtarının yayınlandığı form üzerindeki sual numaralarını tıkladıklarında, her sual için açılan yeni pencerede sual kökünü, yanıt alternatiflerini ve sualin doğru yanıtı ile alakalı suale kendilerinin vermiş olduğu yanıtı görebileceklerdir. Sualler, adayın imtihanda kullandığı broşürün sual ve alternatif diziliminde görüntülenmektedir. Alakalı sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş yanıt rakamları ile beraber çiğ puanları da gösterilmektedir.

İLGİLİ:  Niğde'de okullar yarın 17 Ocak perşembe günü tatil edildi

KAPAT [X]

Bu uygulama, adayı bilgilendirme emeliyle yapılmaktadır. Görüntülenen sayfa doküman kaliteyi taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler temel alınır.

Kamuoyuna hürmetle duyurulur.

İlk yorum yapan siz olun

Bir Cevap Yazın