İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Niğde’de okullar yarın 17 Ocak perşembe günü tatil edildi

NİĞDE il genelinde yoğun kar yağışı nedeniyle okullar tatil edildi. Niğde Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Yoğun kar yağışı, tipi ve mümkün buzlanma sebebiyle, 17 Ocak Perşembe günü, ilimiz genelinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün zaman ile ara verilmiştir. Ayrıca hamile ve engelli personelimiz benzer gün yönetimle ilgili izinli sayılacaktır” denildi.

Niğde’de yollar kapandı
Niğde’de etkin olan kar yağışı hayatı negatif etkiledi. Sabahtan erken saatlerde başlayan kar yağışı sebebiyle sürücüler, buz tutan yollarda zorlama anlar yaşadı. Ata Sanayi Sitesi’nde bir vasıta, kaygan yolda kayarak refüje çıktı. Maddi hasarlı kazada aracın lastiği patladı.

İLGİLİ:  EKPSS yerleştirme sonuçları açıklandı!

Merkeze bağlı Çavdarlı köyünde Adnan Kılavuz’a ait ahırın damı yoğun kar yağışı nedeniyle çöktü. Olay yerine sevk edilen itfaiye ve AFAD ekipleri, bir saatlik alıştırma neticesinde ahırdaki 3 inekten birini kurtardı, 2 inek ise telef oldu.

öte taraftan, kar yağışını fırsat bilen çocuklar ve vatandaşlar, tepsi ve naylon poşetlerle kayarak karın tadını çıkardı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir Cevap Yazın