İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Öğrenciler karne aldı İzmir’deki bu öğrencilerin karnesi çok özel oldu

İzmir Karabağlar Şehit Lütfü Gülşen Özel Eğitim Başvuru Formu Merkezi ve Özel Eğitim Meslek Tatbik Merkezinin özel öğrencileri ise, İzmir İl Ulusal Eğitim Müdürü Ömer Yahşi’nin elinden Sıfır Atık Projesi kapsamına doğaya karışan karnelerini ve çiçek ve çam tohumlarını aldı.

850 bin öğrencinin karne sevinci yaşadığı İzmir’de, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi İzmir Karabağlar Şehit Lütfü Gülşen Özel Eğitim Kullanım Merkezi ve Özel Eğitim Iş Dilekçe Merkezindeki karne törenine katıldı.

Öğrenciler, Sıfır Atık Projesi kapsamında doğaya karışan karneleriyle çam ve çiçek tohumlarını Yahşi’nin elinden alarak büyük mutluluk yaşadı.

İLGİLİ:  5 gün işe gelmeme yapan teşekkür belgesi alabilir mi?

Karne törenine konuşan İzmir İl Ulusal Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, “Özel eğitim okulumuzda öğrencilerimize karnelerini takdim ediyoruz. Bu okulumuzda 210 öğrencimiz var ve yüzde 100 doğaya karışan, Sıfır Atık Projesi dahilinde düzenlediğimiz karnelerini aldılar. Karneleri çiçek tohumu ve çam fidanı ile birlikte verdik. Keza öğrencilerimizin başarılarını kutluyoruz ayrıca de çevreye duyarlılıkla alakalı bilinç aşılamaya çaba ediyoruz. 850 bin öğrencimize hoş bir tatil diliyorum” dedi. Yahşi sonradan okulda yer alan dilekçe atölyesini ziyaret etti. Ev şeklinde düzenlenen atölyede özel öğrenciler, kişisel becerilerini güçlendiren ev işlerini öğreniyor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir Cevap Yazın