İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Samsun – Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde okunur mu?

Merhaba arkadaşlar, KampüsHocam’ın #Üni Rehberi kategorili yazılarına hoş geldiniz. Bu yazımızda sizlere Samsun’da bulunan Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde okunur mu, Samsun’da yaşam standartları nasıl? Bu konular hakkında konuşacağız…

Öncelikle site sahibi olarak Samsun’da 18 yıldır yaşadığımı belirtmek isterim. Samsun çok modern bir şehirdir. Samsun insanları oldukça samimi ve yardımseverlerdir. Samsun’un Atakum ilçesi Türkiye’nin en güzel ilçesi olmaya aday bile gösterilebilir. Öğrenci kesimide genellikle Atakum tarafında yaşamaktadır. Gerek yurtlar gerek okula yakınlığı ile öğrenci kesimi Atakum’dadır.

Şu ana kadar anlattıklarımızdan sonra Atakum bölgesini merak ettiniz tabii. Şunu söylemeliyim ki; merkezde oturan genç kesim takılmaya, kafeye oturmaya Atakum bölgesine gelmektedir. Atakum’u merak edenler için;

İLGİLİ:  Artvin Çoruh Üniversitesi Nasıl, Artvin'de Okunur mu?

Atakum bölgesinde Atakum Sahili oldukça güzel ve sahil boyunca kafelerle doludur. Üniversite kesiminden tutun tüm Samsun’luların vakit geçirdiği alan genellikle sahil kısımlarıdır.

Atakum’un iç caddelerindede yoğunluk oldukça fazladır. Atakum kesimi daha çok memur-emekli kesimidir. Oldukça modern ve düşünce zihniyeti olarak öğrencilere yaklaşımı çok iyidir.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi’ne gelecek olursak; üniversitenin Atakum’a uzaklığı yaklaşık 10-15 dakika seviyesindedir. Üniversite kampüsü Samsun’da fakülte denilen yüksek bir alanda Türkiye’nin en geniş kampüslerinden birisidir.

İsmi oldukça duyulmuş olan Ondokuz Mayıs Üniversitesi’ne insanlar genellikle bir çok bölgeden gelmektedirler. Samsun halkının öğrenciye yaklaşımı çok iyidir. Ev kiraları Atakum’da biraz yüksek olsada yurtlarıda Atakum’da ve oldukça iyidir.

İLGİLİ:  Bayburt Üniversitesi Nasıl, Bayburt’ta Okunur mu?

Samsun’u düşünenler ve gelmek isteyenler olursa kesinlikle gözleri kapalı tercih edebileceklerini söyleyebilirim. Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Samsun şehri size iyi gelecek ve bambaşka bir deneyim kazanacaksınız.

KampüsHocam’dan bugünlük bu kadar, bir sonraki yazılarda görüşmek üzere hoş çakalın!

İlk yorum yapan siz olun

Bir Cevap Yazın