İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Takdir teşekkür alma hesabı e mektep nasıl yapılır VBS girişi-2019

Karne notlarını 18 Ocak cuma gününü beklemeden e-okul veli bilgilendirme sistemi giriş ekranından görebilirsiniz. e-okul.meb.gov.tr karne notları görme ve e-okul karne bakma ekranı etkin edildi. Ayrıca e-mektep veli bilgilendirme sistemi takdir teşekkür hesaplama ekranıyla çocuklarınızın takdir mi teşekkür mü aldığını öğrenebilirsiniz.

2018-2019 eğitim yılı birincil dönemi 18 Ocak cuma günü sona eriyor. Milyonlarca öğrenci cuma günü karnelerini alacak. Fakat veliler 18 Ocak cuma gününü beklemeden çocuklarının karne notlarını e-okul veli bilgilendirme sistemi üzerinden öğrenebilirler. 

MEB e-mektep veli bilgilendirme sistemi takdir teşekkür hesaplama ekranı da e-okul.meb.gov.tr’de.

e MEKTEP NEDİR NASIL ÇALIŞIR: Bu sistem tamamen veliler öğrenciler ile ilgili bir fazla veriye ulaşabiliyor. Sınav notları devamsızlık merkezi imtihan başarıları ve nakil işlemleri gibi şeyler e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi 2019 ile yapılabilmekte. e-mektep ile bir öğrencinin okula kaydından mezuniyetine kadar olan tüm süreci içinde barındırır.

İLGİLİ:  1 milyon kişinin girdiği KPSS sınavında kaç kişi sıfır çekti? İşte cevabı

e-mektep ile veliler okul tarafından ya da öğretmenler göre kendilerine yapılan duyurulara ulaşabilir, ders programları derslere giren öğretmenler gibi bilgilere ulaşabilir, imtihan tarihleri öğrencinin yaptığı devamsızlıklar gibi şeyler öğrenilebilir.

E OKUL TAKDİR TEŞEKKÜR HESAPLAMA İŞLEMİNDE YENİ SİSTEM: Milli Eğitim Bakanlığı’nın eylül ayında yayımladığı mevzuat değişikliğine tarafından takdir teşekkür hesaplama işleminde işe gelmeme boyutu yük kazanacak. Öğrencinin başarı puanı takdir veya teşekkür belgesi almaya yeterli olsa da devamsızlığı 5 günden fazla olanlar bu belgeyi almaya yargı kazanamayacak.

İşte, o yönetmelik değişikliği bilgileri;

Okul öğrenci ödül ve disiplin kurulu, derslerdeki çaba ve başarılarıyla menfaat gösteren, özürsüz devamsızlık süresi 5 günü geçmeyen, bütün derslerden başarılı olan, dönem puanlarının ağırlıklı ortalaması 70,00 deri altında olmayan ve davranış puanı 100 olan öğrencilerden;

a) 70,00-84,99 arasındakileri teşekkür belgesi,

İLGİLİ:  Milyonlarca talebeyi ilgilendiren haber bütünleme imtihanlarında emsal karar

b) 85,00 ve daha yukarı olanları takdir belgesi,

c) Ortaöğrenim boyunca minimum üç öğretim yılının tüm döneminde takdir belgesi alanları üstün galibiyet belgesi ile ödüllendirir.

10 GÜNLÜK DEVAMSIZLIK DURUMUNDA AİLEYE YAZI GİDECEK: Yeni mevzuat değişikliğinde bulunan bir öteki husus ise 10 jurnal mazeretsiz işe gelmeme oldu. Değişikliğe kadar 10 gün ve üzerinde mazeretsiz devamsızlık ve toplamda 30 gün devamsızlığına sahip olan öğrenciler, başarısız sayılarak ailelerine bildirilecek.

E-OKUL VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ 2019 GIRIŞ YAPMA
Öğretmen ve idareciler E-Okul yönetim bilgi sistemi ile öğrencilerin ve mektep bilgilerinin çok daha etkin ve merkezi bir sistemde yönetimi, girişi ve düzenlemesi gibi işlemleri daha pratik şekilde gerçekleştirebilmeleri sağlanırken E-Okul veli bilgilendirme sistemi ise çocuğunuz ile ilgili olan aktüel eğitim bilgilerine pratik şekilde ulaşabilmenize tezgâhtar oluyor. E-Mektep idare data sistemi ile öğretmen ve idareciler göre mektep ve öğrenci bilgilerinin merkezi bir sistem içerisinde kusursuz ve aktüel olarak düzenlenebilmesine yardımcı oluyor. Dijital ortamda Milli Eğitim Bakanlığı kadar başlatılan E-Okul idare veri sistemi girişi, internet dünyasında bulunan E-Mektep internet sayfasında hoca ve yönetici antre bölümünden yapılabiliyor.

İLGİLİ:  Niğde'de okullar yarın 17 Ocak perşembe günü tatil edildi

E-Mektep idare veri sistemi girişi işlemleri hoca ve idarecilere Milli Eğitim Bakanlığı kadar verilen ‘kullanıcı adı’ ve ‘şifre’ bilgilerini girerek yapılabiliyor. Öğretmen ve idareciler E-Mektep yönetim data sistemi ile birlikte idareciler okula dair öğrenci dosyası girişi, düzenlemesi ve güncellemesi, öğrenci resim girişi ve güncellemesi, nakil kaydı işlemleri, tescil işlemleri, gelişim raporları, haftalık ders programı hazırlığı ve derslere giren hoca bilgisi gibi işlemler gerçekleştiriliyor. E-Mektep yönetim data sistemi içerisinde öğretmenler ise öğrencilerin not bilgisi, devamsızlık bilgisi, karne bilgisi, gelişim raporları ve performans notları gibi işlemleri gerçekleştirebiliyor

İlk yorum yapan siz olun

Bir Cevap Yazın